+90 533 301 47 86

Sosyal Medyada Biz}

Ankara Şubemiz Hizmetinizde!
2017 Mayıs itibari ile Ankara şubemizle hizmetinizdeyiz.
Ankara Şubesine Ulaşın

Tuğba Yücel Kimdir?

Tuğba Yücel Kimdir?

Tuğba Yücel İçgörü Psikodrama & Pedagojik\Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Tuğba Yücel kimdir?
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2008 yılında mezun oldum. Gelişim psikolojisi ve çocukların terapötik desteklenmelerine yönelik kapsamlı eğitimler aldıktan sonra çocuk ve aile odaklı çalışmalarla meslek yaşamıma Ankara’da başladım. 2011 yılında Çorum’a yerleştim ve kendi merkezimde Çorum ve çevre illere hizmet vermeye başladım.  9 yıllık Psikodrama eğitim sürecim sonunda 2016 yılında “Ergenlik Fırtınalarında Bir Ben: Üniversite Sınavına Hazırlanan Öğrencilerin Psikodrama Yöntemi İle Desteklenmesi” konulu tezimin kabul edilmesi ile psikodramatist ünvanını aldım. Evlilik terapisi, psikoterapi, cinsel terapi, psikodrama grup terapisi, oyun terapisi eğitimlerini tamamlayarak çocuğa, ebeveyne, aileye, gruba yönelik bütüncül hizmetler sunmaya başladım.

Şu anda hem Çorum’da kendi kurumumda bir ekiple çalışmalarıma devam etmekte hem de Ankara’da Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde eğitici kadrosunda koterapist olarak görev yapmaktayım.

Ne gibi hizmetler sunmaktasınız?
Çocuklar ve gençlerle; gelişim takibi, oyun terapisi, anne-çocuk oyun grupları, cinsel eğitim, beden güvenliği eğitim programları, psikodrama ve yaratıcı drama grupları,
Yetişkinlerle; Bireysel Danışmanlık, Evlilik Danışmanlığı, Cinsel Eğitim, Cinsel Terapi, Psikodrama
Ebeveynlerle; Ebeveyn Danışmanlığı, Uygulamalı aile eğitimleri, destek grupları, psikodrama hizmetlerimiz vardır.

Hizmetlerimiz benimle birlikte bir psikolojik danışman ve bir de çocuk gelişimciden oluşturduğumuz 3 kişilik ekip ile yürütülmektedir.

İnsanlar size nasıl ulaşıyorlar?
Genelde referans aracılığı ile oluyor. Gelen ve memnun kalan birisi başkalarına da tavsiye ediyor. Bunun dışında da çoğunlukla internet aracılığıyla ulaşıyorlar.

Çorum’da 6 yıldır hizmet vermektesiniz, bir yandan da Ankara’da çalışıyorsunuz bu anlamda karşılaştırarak bakarsanız Çorum psikolojik destek hizmetine başvurmak noktasında nasıl?
İnsanlar doğru yerlerden hizmet almaya aç durumdalar diye düşünüyorum. Genelde olumsuz deneyimlerle, korkularla, kaygılarla geliyorlar. Çocuklarını getirme noktasında daha açıkken kendi sorunlarını kabul etmek ve değiştirmekte zorlanıyorlar. Ama tüm bunlara karşın kutlanacak çok şey olduğunu düşünüyorum. İlk başladığım yıllara göre kendi hitap ettiğim kitle için artarak güzelleşen bir tablo olduğunu söyleyebilirim.

İnsanlara size ne zaman başvuruyorlar?
Bu anlamda üç farklı gruptan söz edebilirim. Birinci grup sorunlar artık kontrolden çıkınca ne yapacağını bilemeyip gelenler. İkinci grup sorunlar olmadan ya da kendini hissettirdiğinde başvuranlar. Üçüncü grup ise sorun olmadığı halde gelişim amaçlı başvuranlar. İlk grup için süreç daha sancılı ve zor ilerlerken, diğer iki grup için oldukça keyifli bir süreç bizi bekliyor oluyor.

Psikolojik desteğe ihtiyacı olanlara ne demek istersiniz?
Yaşam bir yolculuk ve bizler insanlar olarak yorulma, sıkılma, bunalma, üzülme ve hatta depresyon hakkına sahibiz. Hepimiz bazen zor süreçlerden geçeriz. Karanlıkta yürürken bir ışığa ihtiyaç  duyduğunuzu hissettiğinizde beklemeyin derim.  Sağlıklı ve teröpatik bir yardım sürecinin ciddi bir değişim, gelişim, dönüşüm ve içgörü süreci olduğunun bilinmesini isterim.

22 Mart 2018
3.105 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tuğba Yücel - DoktorTakvimi.com