+90 533 301 47 86

Sosyal Medyada Biz}

Ankara Şubemiz Hizmetinizde!
2017 Mayıs itibari ile Ankara şubemizle hizmetinizdeyiz.
Ankara Şubesine Ulaşın

Merkezimize Gelirken

Hizmet Öncesinde
Sunduğumuz hizmetlerde mesleğimizin getirdiği etik unsurlara önem veriyoruz...

Bireysel Terapi
Bireysel terapi hizmeti yaşadığımız sorunlara içsel sürecimize ayna tutuyor, bizi kendimize ve yakınımızdakine yaklaştırıyor. Yaşamda karşılaşılan sorunlarla baş etmede, hayatın sunduğu sürprizlere hazırlıklı olmada uzman danışmanlık hizmeti ile yanınızdayız.

Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir.

İlk görüşmede terapist, danışandan daha aktif olarak bilgi alır, sorular sorar, seans hedefleri belirlenir. İlerleyen seanslar danışanın ihtiyacı yönünde şekillendirilir ve sürdürülür. Görüşme sıklığı gün ve saatleri yine danışanın durumu, koşulları ve ihtiyacına göre ortak olarak kararlaştırılır.

Tüm görüşmeler gizlilik prensibi ve etik ilkeler çerçevesinde yapılmaktadır.

Oyun Terapisi
Oyun terapisinin güvenli ortamında çocuk olumlu ve olumsuz durumları bir arada yaşayarak öğrenir. Aynı zamanda duygu ve bir işleri de yaşantısal olarak gelişmiş olur. Gerçek hayatta kontrol edilemeyen durumların oyun terapisinde sembolik yansımalarla birlikte kontrollü olarak yaşanıyor olması oyun terapisinin çok önemli bir fonksiyonudur.

Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir. Gelirken çocuğunuza yalnızca “Bir oyun ablası varmış ve çocuklarla oyun oynamayı çok seviyormuş, şimdi seninle oraya gidip biraz oyun oynayacağız.” Şeklinde bir açıklama yaparak getirmeniz uygun olacaktır. Ortamımız oldukça sıcak ve çocukların kendini rahat hissedeceği şekilde düzenlenmiştir. Çocukları korkutarak, doktora gidiyoruz vb ifadeler kullanarak getirmemeniz sürecin sağlıklı olması açısından çok önemlidir.

İlk görüşmede terapist tanışma ve değerlendirme görüşmesi yapar. Çocuğu değerlendirip, aile görüşmesi yapar. Bu nedenle ilk görüşmeye gelirken özellikle küçük çocuklar için, bir yardımcı ile gelinmesi daha uygun olmaktadır. Sonraki görüşmeler sadece çocukla yürütülür, anne-baba ile görüşmeler 3-4 seansta bir randevulaşarak ayrı gün ve saatlerde yapılır ve anne-baba görüşmelerine çocuklar getirilmez.

Oyun terapisine başlamadan önce; ailenin süreci kabul etmesi, sabırlı olması ve terapiste güvenmesi çok önemlidir. Çocuk oyunun içinde iyileştiğini terapiste oyun ile aktarmaktadır. Bu aktarım gerçekleşene kadar terapinin kesilmemesi çok önemlidir çünkü süreç bitmediğinde çocuklar toleransları düşük olduğu için daha çok zarar görmektedirler.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Aile danışmanlığı ailenin sistematik yapısı içinde her bir bireyi kimi zaman tek başına kimi zaman da grup (aile) olarak yeniden gözden geçirmeyi kapsar. Bu süreç aile sistemiyle tanışmayı ve herkesin kendini gözden geçirmesini kapsar.

Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir.

İlk görüşmede terapist, çiftlerden daha aktif olarak bilgi alır, sorular sorar, seans hedefleri belirlenir. İlerleyen seanslar çiftin ve ailenin ihtiyacı yönünde şekillendirilir ve sürdürülür. Görüşme sıklığı gün ve saatleri yine danışanın durumu, koşulları ve ihtiyacına göre ortak olarak kararlaştırılır.

Duruma göre kimi zaman çiftler birlikte, kimi zaman ayrı ayrı görüşmeye alınır. Görüşmeler kişiler üzerinden değil ilişki üzerinden sürdürülür. Çiftlerden herhangi birinin ayrıca psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğu durumlar öncelik kapsamında değerlendirilir ve ortak kararlar alınır.

Çocukların da aile içi süreçten etkilendiği durumlarda ailenin isteği doğrultusunda çocuklar ayrıca desteklenebilmektedir.

Tüm görüşmeler gizlilik prensibi ve etik ilkeler çerçevesinde yapılmaktadır.

Tuğba Yücel - DoktorTakvimi.com