0533 614 78 80

Sosyal Medyada Biz}

Ankara Şubemiz Hizmetinizde!
2017 Mayıs itibari ile Ankara şubemizle hizmetinizdeyiz.
Ankara Şubesine Ulaşın

Hatice Şahin

Çocuk Gelişim Uzmanı Hatice Şahin
Oyun Grupları, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği

HATİCE ŞAHİN KİMDİR?
1992 yılının haziran ayında dünyaya geldim. İlköğretim yılımı Alpagut İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra liseye Dodurga ilçesindeki Dodurga Çok Programlı lisesinde devam ettim. Lisenin ikinci yılında bir alan seçmem gerekliydi.

Çocuklara olan sevgimden dolayı Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanını seçtim. Bu bölümde 3 yıl çocuklarla ilgili çok şey öğrendim. Onları sadece sevmenin yanında çocukların dilinden anlamayı, onlarla verimli zaman geçirmenin nasıl olması gerektiğini öğrendim.

Lisenin son yılında Şehit Murat Alıcı İlköğretim okulunda staj yaptım. Stajımı başarılı bir şekilde bitirdikten sonra liseden bölüm birincisi olarak mezun oldum. 2011 yılında Hitit Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümüne başladım. Eğitim yılımın son yılını staj yaparak tamamladım. Sungurlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ilk dönem stajımı yaptım. Özel gereksinimli çocuklarla iletişim kurmak onları tanımak onlarla zaman geçirmek bana büyük fayda sağladı. Burada ki çocuklarla bireysel olarak ilgilenip onların grup çalışmalarına katılım sağlama fırsatı buldum. Bir diğer alanda çalışma imkanını ise Habib Güleser İlköğretim Okulunun anasınıfında gerçekleştirdim.

Mezun olduktan sonra özel bir kreşte dört ay kadar çalışıp tecrübe edindim. Burada farklı yaş gruplarını gözlemleme deneyimim oldu. 2017 yılının ilk aylarında İçgörü Psikolojik Danışmanlık Merkezi’de çocuk gelişimci olarak çalışmaya başladım.

İçgörü de Ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirmek adına farklı yaş grupları için Anne/Çocuk oyun grupları yapmaktayız. Bu gruplar çocukların birbirleriyle olan iletişimini kuvvetlendirmekte ve çocuğun özgüven kazanmasına yardımcı olmaktadır. Anne/Çocuk oyun gruplarında amaç çocukların gelişimlerine uygun oyun ve oyuncak seçmek anne çocuk ilişkisini güçlendirmek oyun oynamanın keyfine varmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında bireysel ve grup Akıl Zeka Oyunları eğitmenliği yapmaktayım. Bu çalışmalarla çocukların dikkat sürelerini artırmayı, akranlar arası ilişkiyi güçlendirmeyi amaçlamaktayız.

Akıl Zeka Oyunları grublarında çocukların birbirleriyle ilişkide kalmaları empati, özgüven, yaratıcılık, problem çözme ve strateji düşünme becerilerini geliştirmeyi kazandırır. Bunlara ek olarak etkili hikaye anlatma, anda kalma iletişimde hikayenin gücünü kullanmak için hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimine devam etmekteyim.

EĞİTİM
2007-2011 : Dodurga Çok Programlı Lisesi (Çocuk Gelişimi Bölümü)
2011-2013 : Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu/ Çocuk Gelişimi Bölümü

STAJLAR
Dodurga Şehit Murat Alıcı İlköğretim Okulu stajyerlik (lise)
Sungurlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi stajyerlik (üniversite)
Habip Güleser Öztaş İklöğretim Okulu stajyerlik (üniversite)

SERTİFİKALAR
Bilişim Teknolojileri Sertifikası
Halk Oyunları ve Halk Dansları Eğitimi Sertifikası
Akıl Zeka Oyunları/Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Tuğba YÜCEL Tuğba Yücel - DoktorTakvimi.com