+90 533 301 47 86

Sosyal Medyada Biz}

Ankara Şubemiz Hizmetinizde!
2017 Mayıs itibari ile Ankara şubemizle hizmetinizdeyiz.
Ankara Şubesine Ulaşın

Hakkımızda

Çorum Tuğba Yücel İçgörü Danışmanlık
Sıcacık ortamımızda içgörü yolculuğuna hepinizi bekleriz…

İçgörü, farkındalık demektir. İçgörü kişinin kendisini tüm çıplaklığıyla kabul etmesi ve gelişiminin önündeki engelleri kaldırması için güçlü bir adım atabilmesi demektir. İçgörü gelişimin anahtarıdır. Çocuk, ergen, yetişkin olarak bireyler olarak; kendi içsel süreçlerimizi ne oranda fark edersek, karşılaşılan yaşamsal güçleri aşma potansiyelimiz de o oranda artmaktadır. Yine çiftler ve aile bireyleri olarak, ilişki ya da aile sistemimizin ne kadar farkında olursak karşılaştığımız aile ve ilişki sorunlarımızı da o kadar kolay çözebilmekteyiz.

Yaşadığımız toplumsal süreç, yakınlığı yavaş yavaş kaybettiğimiz bir süreç. Öyle ki aile içinde bile bencilliklerden söz etmeye başladık ne yazık ki. Toplumsal olarak hızlı bir değişimin içinden geçiyoruz. Gelenekselliği çoktan geride bırakma çabası verirken bir parçamız, modernizm ile postmodernizm arasına sıkışıp kalmış durumda diğer bir yanımız. Geleneksel

büyükannelerin modern kızlarına alışamamışken daha toplum, modern annelerin postmodern kızları var bugün sahnede. Modern Kültür kişiye benliğinin kapılarını aralama fırsatı sunar. “Ben” her şeyin önünde bir değere sahiptir. “Önce Ben!” düsturu meşruluğunu bir zafer gibi ilan eder modernlikte. Kendini gerçekleştirme ışığı altındaki birey sürekli bireysel gelişir. Geleneksellik yakınlık kültürü olması nedeniyle az da olsa yavaş da olsa toplumsal gelişme olanağı sunarken; modernlik bize kişisel gelişimi büyülü bir ülkü olarak sunar. Bizim çocuklarımızın payına düşen ise postmodernizm kültürü olur. Postmodernizm bir tür görelilik kültürüdür. Kulağa bir şiir dizesi gibi gelen bu tanım içinde derinlerde bir yerde; doğrunun, iyinin, ahlaklının göreceli olduğunu saklayan bir değersizlik kültürü içermektedir. Kuralların öğretilemediği, ahlaki doğruların anlatılamadığı, ısrarla

davranışlarında direten çocuklar, tahammülsüz ergenler, kendinden bir adım ötesiyle ilgilenmeyen bencil kişiler ve “sen var ya sen!” kandırmacasıyla yetiştirdiğimiz narsist benlikler. Ya da Schumaker’in tanımıyla “Toz gibi havada uçuşan bireyler”: Bizim çocuklarımız. İşte tüm bu toplumsal kargaşada içgörüsü yüksek birey olmak, aile olmak, toplum olmak elbette ki güç. Tuğba Yücel Pedagojik & Psikolojik Danışmanlık Merkezi içgörüsü yüksek sağlıklı-başarılı bireyler yetiştirme ve bireysel gelişirken toplumsal da gelişebilme amacı ile kurulmuştur.

Sıcacık ortamımızda içgörü yolculuğuna hepinizi bekleriz…
Saygılarımızla

Tugba Yücel Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık

Tuğba Yücel

Tuğba Yücel

MARKA TESCİL BELGEMİZ
Marka bir işletmenin tüm varlığını temsil eden bir işarettir. Bu kadar önemli bir işaret, özenle korunmalı, yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak belgeye sahip olmalıdır.

Marka koruması, ürün ya da hizmetlerinde marka kullanan gerçek marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Bir markanın gerçek sahibi, söz konusu markayı ilk kez düşünen, bir ürün ya da hizmette kullanan ve kullanımına devam eden kişidir.

Bir başka kişi tarafından düşünülmüş, uygulanmış bir markanın, bir diğer kişi adına tescili iyi niyet kurallarına aykırı bir davranıştır.

Markamızı tescil ettirmemizdeki amaç; sadece başkalarının haksız kazanç sağlamasını önlemekten öte, haksız kazanç sağlıyor iddiası ile bizim önlenmemizin de önüne geçmektir. Bu haliyle Tuğba Yücel İçgörü Hizmetleri 19/06/2016 tarihinden itibaren 10 yıl boyunca tescil edilmiştir. Bilgimiz dışında kullanımı yasaktır.

Tuğba Yücel - DoktorTakvimi.com